PIERWSZE KROKI Z PSAMI - WOLONTARIAT I KURS TRENERSKI (2008 - 2011)
Początki pracy z psami to wolontariat w Boguszycach Małych, w schronisku Ostatnia Szansa, gdzie opiekowałam się psami po zabiegach i wykonywałam prace na terenie schroniska. Wyciągając ze schroniska psy do adopcji trafiłam do Fundacji Psie Serce. Tam również jako wolontariusz, przyjeżdżałam na spacery z psami.
W kolejnym roku współpracowałam z Fundacją Dr Lucy, gdzie próbowałam konsultować owczarki collie przebywające w łódzkich domach tymczasowych. Przygodę ze szkoleniem rozpoczęłam od Kursu Trenerskiego w Alteri w 2010 roku, gdzie pierwsze kroki stawiało wielu czołowych trenerów w Polsce.
Znaleziony rottweiler spowodował, że podjęłam współpracę z Fundacją Rottka w Krakowie, w której zajmowałam się głównie robieniem ogłoszeń, szukaniem odpowiednich domów, a także organizowaniem transportu i przeprowadzaniem wizyt przedadopcyjnych.
PRACA NA ETACIE (2011 - 2015)
Pierwszą zawodową pracę z psami, rozpoczęłam w 2011 roku, jako opiekun zwierząt w Świetlicy i hotelu dla psów Ta Bajka. Tam poznałam ogromną ilość ras, które dotąd znałam tylko w teorii. Codzienne przebywanie z grupą czworonogów pozwoliło mi zgłębić komunikację i mikrokomunikację psów z rozróżnieniem na rasy. Oprócz opieki nad psami, miałam przyjemność pracy z kilkoma miotami labradorów retrieverów w hodowli Ta Bajka - Hodowla Labradorów FCI.
W 2012 roku zdecydowałam się rozpocząć pierwsze studia kynologiczne. Staż odbywałam w Klinice Weterynaryjnej Amicus w Łodzi. W 2014 roku rozpoczęłam pracę w Fundacji Psie Serce, gdzie prowadziłam trzy autorskie programy Animal Assisted Education: „Zrozumieć psa”, „Jak rozgryźć psa?” oraz „Szczekowisko”.
Prowadziłam także kilka edycji Kursów Dogoterapii z elementami szkolenia. Przeprowadzałam testy predyspozycji psów i certyfikowałam psy do pracy w terapii i edukacji. Realizując działania statutowe fundacji, udzielałam bezpłatnych porad dla właścicieli psów zgłaszających się z problemami.
PIERWSI UCZNIOWIE (2013 - 2016)
W tym czasie prowadziłam Sekcję Kynologiczną Uniwersytecie Trzeciego Wieku AHE w Łodzi. Początkowo miał to być cykl wykładów, dotyczących bezpiecznych kontaktów z psami. Projekt przewidziany był na pół roku ale cieszył się dużym zainteresowaniem i był kontynuowany przez kilka lat.
Działałam także w Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. ochrony zwierząt przy Urzędzie Miasta Łodzi, opiniowałam m.in. programy opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz programy zapobiegania bezdomności zwierząt.
Koordynowałam merytorycznie warsztaty "Opieka nad psami" oraz "Psi park” w ramach projektu: Żywe lekcje WOS - Wzmocnij siłę swojego głosu realizowanego przez Stowarzyszenie EZG oraz Urząd Miasta Zgierza.
DALSZA NAUKA I KYNOLOGIA RATOWNICZA (2016 - 2019)
Kolejne studia pozwoliły mi na zdobycie rozszerzonej wiedzy o różnorodnych narzędziach pracy i warsztacie behawiorysty – zoopsychologa. W czasie nauki, miałam szansę podpatrywać pracę w boksach behawioralnych, w Schronisku na Warszawskim Paluchu.
W latach 2016 - 2019 działałam w strukturach dwóch Grup Poszukiwawczo - Ratowniczych na terenie województwa łódzkiego, jako nawigator i przygotowując się do certyfikacji z psem ratowniczym. W 2017 roku miałam przyjemność uczestniczyć w Kursie przewodników psów ratowniczych w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.
Pozostałe warsztaty, seminaria, konferencje i kursy w których uczestniczyłam - znajdziesz w zakładce KWALIFIKACJE.
MARKA ZOOPSYCHOLOG ŁÓDŹ
W 2019 roku podjęłam decyzję, że jestem gotowa do samodzielnej pracy z każdym problemem i z każdą rasą psów. Od tego czasu pod swoją marką prowadzę własną praktykę. Wiem, jak skutecznie pomagać.
INNE KOMPETENCJE
Zanim zajęłam się zwierzętami ukończyłam studia na kierunku "Dziennikarstwo i komunikacja społeczna" w Akademii Humanistyczno- Ekonomicznej w Łodzi. Komunikacja z opiekunami zwierząt i właściwe stawianie pytań, to jeden z kluczy do pomagania ludziom i ich czworonogom.
Na kolejnych studiach, na kierunku "Terapia Pedagogiczna z elementami coachingu" zdobyłam wiedzę w jaki sposób prowadzić terapię i jak motywować ludzi.